Programy InsERT
Od 7 stycznia 2025 obowiązują nowe ceny teleKonsultanta dla użytkowników programów InsERT nexo/nexo PRO oraz InsERT GT. Zmiany obejmują zarówno standardową cenę usługi, jak i promocyjną, dostępną przy jednoczesnym zakupie Abonamentu do programu.
Zacznij rok od przejścia na wyższy poziom! Zamień systemy InsERT GT na InsERT nexo PRO i odkryj nowoczesne rozwiązania, które przyspieszą rozwój Twojego biznesu. W styczniu 2025 dokonasz upgrade’u aż 80% taniej. Dodatkowo w prezencie otrzymasz szkolenie multimedialne krok po kroku z obsługi nowego systemu, a w przypadku przejścia na Subiekta nexo PRO - również roczną licencję do modułu POS - interfejs dotykowy.
Nowy rok to czas nowych możliwości! Rozwiń swoją firmę lub biuro rachunkowe dzięki innowacyjnym programom InsERT nexo PRO. W styczniu 2025 systemy tej nowoczesnej linii możesz kupić od 50 do nawet 70% taniej. Zostań PRO już dziś i zyskaj wsparcie w realizacji biznesowych celów.
Ukazała się wersja 53. InsERT nexo/nexo PRO. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi nowościami. Jeśli posiadasz Abonament, wszystkie aktualizacje możesz pobierać i instalować bezpośrednio z poziomu programu.
Zwiększ funkcjonalność programów InsERT GT dzięki Sferze! Twórz własne rozwiązania lub korzystaj z setek gotowych rozszerzeń stworzonych przez naszych Partnerów. Tylko do 31 grudnia Sferę kupisz nawet 40% taniej.
Wyjątkowa oferta dla biur rachunkowych! Tylko od 16 do 20 grudnia kupując pakiet 10000 lub 5000 InsPunktów w usłudze Portal Dokumentów otrzymasz w prezencie dodatkowy pakiet – odpowiednio 5000 lub 2000 InsPunktów. Promocja skierowana jest zarówno do biur, które korzystają już z Portalu Dokumentów i posiadają Portfel InsERT, jak i do tych, które dotąd nie pracowały z tą aplikacją i nie korzystały z Portfela.
InsERT nexo PRO+, czyli kolejny krok w rozwoju linii nexo, trafił do sprzedaży. To system, który odpowiada na potrzeby średnich i dużych firm oraz tych o specyficznych wymaganiach. Dzięki modułom nexo PRO+ możesz pracować szybciej i efektywniej.
Prawne
Kasowy PIT to metoda rozliczania podatku dochodowego dla podatników prowadzących działalność gospodarczą, która opiera się na ustalaniu przychodu w dniu otrzymania zapłaty za towary lub usługi. Jakie są zasady stosowania kasowego PIT?
ZUS informuje o stanie kont płatników. Co w przypadku niedopłaty i jak odzyskać pieniądze z nadpłaty
ZUS rozpoczął przekazywanie informacji o stanie rozliczeń na kontach płatników za rok 2024. Dzięki temu będą oni wiedzieć, czy na ich koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest nadpłata, niedopłata czy saldo zerowe. Czy zadłużenie można rozłożyć na raty i jak odzyskać pieniądze z nadpłaty? Zachęcamy do lektury.
Mały ZUS Plus to rozwiązanie, które umożliwia przedsiębiorcom osiągającym niskie przychody opłacanie niższych składek na ubezpieczenie społeczne. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące ulgi.
W Monitorze Polskim zamieszczono obwieszczenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w 2025 roku. Kwota ta stanowi podstawę do obliczenia składek na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców. Jakie zatem składki będą obowiązywały w 2025 roku?
Rząd przedstawił nowy harmonogram wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Wśród zapowiedzi znajdują się również informacje m.in. o obniżeniu kar dla firm, które nie dostosują się do wymogów KSeF w wyznaczonym czasie oraz umożliwienie przedsiębiorcom dodawania załączników do e-faktur.
Od 1 stycznia 2025 zacznie obowiązywać tzw. procedura SME (Small Medium-sized Enterprise), umożliwiająca małym i średnim firmom korzystanie ze zwolnienia VAT nie tylko w kraju, w którym mają siedzibę, ale także w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej. W związku z tym Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w przepisach dotyczących wystawiania faktur. Nowe regulacje w tym zakresie mają być zgodne z zasadami procedury SME.
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów wprowadzające zmiany w prowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR). Przedstawiamy najważniejsze zmiany.
Biznesowe
Złożenie wniosku o wakacje składkowe przez płatnika odbywa się pod rygorem odpowiedzialności karnej. W związku z tym pojawiają się wątpliwości, czy wnioski mogą być składane przez pełnomocników, w tym biura rachunkowe. Przedstawiamy stanowisko ZUS w tej sprawie.
e-Doręczenia to usługa zastępująca tradycyjne listy polecone w komunikacji z instytucjami publicznymi, firmami i osobami prywatnymi. Zapewnia bezpieczną, szybką i wygodną wymianę dokumentów w formie elektronicznej.
Z wakacji składkowych może skorzystać grupa podatników ściśle określona przepisami prawa. Jednym z kluczowych wymogów jest posiadanie zarejestrowanej działalności w CEIDG. Sprawdź, czy w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej nadal można ubiegać się o zwolnienie z ZUS.
Wakacje składkowe to dobrowolne, jednomiesięczne zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Czy właściciele biur rachunkowych i osoby zajmujące się księgowością mogą z niej skorzystać? Przedstawiamy, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać ulgę z ZUS.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o tymczasowym wyłączeniu portalu PUE/eZUS. Powodem jest konieczność przeprowadzenia prac serwisowych. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy planują złożenie wniosku o wakacje składkowe w najbliższych dniach, powinni się pospieszyć.
Od 1 listopada przedsiębiorcy będą mogli korzystać z wakacji składkowych, czyli jednomiesięcznego zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Jakie warunki trzeba spełnić i jak uzyskać zwolnienie? Podpowiadamy.
Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt zmian prawnych w Krajowym Systemie e-Faktur. Zaproponowane modernizacje w dużej części stanowią efekt spotkań konsultacyjnych z podatnikami, które zakończyły się na początku marca.