Zalety mobilnej obsługi klienta
Według danych GUS smartfon posiada jedna czwarta Polaków, a połowa użytkowników tych urządzeń korzysta z aplikacji mobilnych. Aplikacje stanowią wygodne źródło informacji o firmie, stają się też kolejnym kanałem komunikacji klienta z przedsiębiorstwem. Jak można wykorzystać je w firmach handlowych? Jakie dają korzyści?
Czas i wygoda
Smartfon czy tablet dają możliwość robienia zakupów już nie tylko z domu, jak w przypadku komputera z internetem, ale z dowolnego miejsca. Firma, która zapewnia klientowi taki komfort, mocno wyróżnia się na tle konkurencji i dzięki temu ma szansę pozyskać nowych odbiorców.
Kompleksowa obsługa
Stały kontakt poprzez aplikację mobilną umożliwia przedsiębiorstwu rejestrowanie informacji o konsumencie w celu stworzenia z nim bardziej spersonalizowanych relacji. W ten sposób można budować bazę zaufanych, lojalnych klientów.
Dostęp do promocji
W przeciwieństwie do newsletterów wysyłanych na skrzynkę e-mail, dzięki aplikacji mobilnej klient sam może sprawdzić aktualne promocje wtedy, kiedy chce, wykorzystać kupony rabatowe itd.
Mobilne reklamacje
Możliwość złożenia reklamacji o dowolnej porze, z dowolnego miejsca i dodatkowo monitorowania statusu sprawy może wyróżnić sprzedawcę, który zdecydował się na takie rozwiązanie.
Może się okazać, że za kilka lat podobne rozwiązania staną się standardem Warto zatem już teraz rozważyć inwestycję w mobilne aplikacje, żeby wyprzedzić konkurencję.
Zobacz także
Z wakacji składkowych może skorzystać grupa podatników ściśle określona przepisami prawa. Jednym z kluczowych wymogów jest posiadanie zarejestrowanej działalności w CEIDG. Sprawdź, czy w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej nadal można ubiegać się o zwolnienie z ZUS.
Wakacje składkowe to dobrowolne, jednomiesięczne zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Czy właściciele biur rachunkowych i osoby zajmujące się księgowością mogą z niej skorzystać? Przedstawiamy, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać ulgę z ZUS.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o tymczasowym wyłączeniu portalu PUE/eZUS. Powodem jest konieczność przeprowadzenia prac serwisowych. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy planują złożenie wniosku o wakacje składkowe w najbliższych dniach, powinni się pospieszyć.
Od 1 listopada przedsiębiorcy będą mogli korzystać z wakacji składkowych, czyli jednomiesięcznego zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Jakie warunki trzeba spełnić i jak uzyskać zwolnienie? Podpowiadamy.
Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt zmian prawnych w Krajowym Systemie e-Faktur. Zaproponowane modernizacje w dużej części stanowią efekt spotkań konsultacyjnych z podatnikami, które zakończyły się na początku marca.
Już 26 lutego 2024 rozpocznie się nabór wniosków do ogłoszonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Konkursu dla płatników składek na dofinansowanie ich działań związanych z poprawą bezpieczeństwa i higieny pracy. Łączna kwota, jaką ZUS przeznaczy na ten cel, to 120 mln zł. Nabór potrwa do 27 marca 2024.
W 2024 limit transakcji gotówkowych pomiędzy przedsiębiorcami wynosi 15 tys. zł brutto.