Programy dla firm - InsERT
Wtorki z JPK dla mikrofirm

Wtorki z JPK dla mikrofirm

09 
listopada
 2017

W każdy wtorek listopada urzędy skarbowe będą prowadziły szkolenia dla mikroprzedsiębiorców. Na spotkaniach urzędnicy pokażą, jak tworzyć, generować i przesyłać ewidencję VAT w postaci JPK. Od 1 stycznia 2018 pliki JPK_VAT będą musiały wysyłać fiskusowi także mikrofirmy.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zorganizowały ogólnopolską akcję szkoleniową dla mikrofirm. We wtorki 7, 14, 21 i 28 listopada przedsiębiorcy mogą nauczyć się, jak zgodnie z wytycznymi raportować organom podatkowym prowadzoną ewidencję VAT, czyli rejestr sprzedaży i zakupów.

Od 1 stycznia 2018 do grona podatników, którzy mają ten obowiązek, dołączy około 1,5 mln mikroprzedsiębiorców. Będą musieli przesyłać ewidencję VAT jako Jednolity Plik Kontrolny. Obejmuje on zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za konkretny okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy.

- Obowiązek wysyłania elektronicznego JPK_VAT będzie dotyczyć nowej grupy podatników, którzy mogą zetknąć się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Chcemy pomóc im dobrze przygotować się do tej zmiany. Dlatego uruchamiamy cykl szkoleń na temat JPK. Zapraszam wszystkich mikroprzedsiębiorców do urzędów skarbowych i do skorzystania z wiedzy i pomocy pracowników KAS – mówi Paweł Cybulski, wiceminister finansów i zastępca szefa KAS.

Szkolenie można przejść w dowolnym urzędzie skarbowym na terenie całej Polski. Szczegółowe informacje o godzinach i miejscach spotkań będą publikowane na stronach internetowych izb administracji skarbowej i urzędów skarbowych.

Zobacz także

e-Doręczenia - dla kogo, korzyści i jak zacząć używać
27 
listopada
 2024

e-Doręczenia to usługa zastępująca tradycyjne listy polecone w komunikacji z instytucjami publicznymi, firmami i osobami prywatnymi. Zapewnia bezpieczną, szybką i wygodną wymianę dokumentów w formie elektronicznej.

Wakacje składkowe a zawieszona działalność gospodarcza - co należy wiedzieć
14 
listopada
 2024

Z wakacji składkowych może skorzystać grupa podatników ściśle określona przepisami prawa. Jednym z kluczowych wymogów jest posiadanie zarejestrowanej działalności w CEIDG. Sprawdź, czy w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej nadal można ubiegać się o zwolnienie z ZUS.

Czy właściciele biur rachunkowych mogą skorzystać z wakacji składkowych?
08 
listopada
 2024

Wakacje składkowe to dobrowolne, jednomiesięczne zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Czy właściciele biur rachunkowych i osoby zajmujące się księgowością mogą z niej skorzystać? Przedstawiamy, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać ulgę z ZUS.

Uwaga! 9 i 10 listopada nie złożysz wniosku o wakacje składkowe
06 
listopada
 2024

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o tymczasowym wyłączeniu portalu PUE/eZUS. Powodem jest konieczność przeprowadzenia prac serwisowych. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy planują złożenie wniosku o wakacje składkowe w najbliższych dniach, powinni się pospieszyć. 

Wakacje składkowe - dla kogo, gdzie i kiedy złożyć wniosek
31 
października
 2024

Od 1 listopada przedsiębiorcy będą mogli korzystać z wakacji składkowych, czyli jednomiesięcznego zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Jakie warunki trzeba spełnić i jak uzyskać zwolnienie? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur
22 
kwietnia
 2024

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt zmian prawnych w Krajowym Systemie e-Faktur. Zaproponowane modernizacje w dużej części stanowią efekt spotkań konsultacyjnych z podatnikami, które zakończyły się na początku marca.

Od 10 do nawet 300 tys. zł dla firm na BHP
22 
lutego
 2024

Już 26 lutego 2024 rozpocznie się nabór wniosków do ogłoszonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Konkursu dla płatników składek na dofinansowanie ich działań związanych z poprawą bezpieczeństwa i higieny pracy. Łączna kwota, jaką ZUS przeznaczy na ten cel, to 120 mln zł. Nabór potrwa do 27 marca 2024.