Narzędzia ułatwiające prowadzenie biznesu
Nowe technologie mogą być niezwykle przydatne dla przedsiębiorcy. Różne gadżety i aplikacje pozwalają zaoszczędzić cenny czas i sprawiają, że prowadzenie firmy staje się łatwiejsze. Poniżej kilka przykładów.
Tablet
Urządzenie to jest wygodniejsze od smartfona. Przeglądanie dokumentów, wykresów oraz ich edycja jest łatwiejsza. Do tabletu można dołączyć klawiaturę, dostępne są również modele z wbudowanym miniprojektorem, który znacznie ułatwia przeprowadzenie prezentacji.
Smartwatch
Dzięki niemu można odczytać wiadomość i odpisać na nią, nie wyciągając telefonu z kieszeni. Istnieje również możliwość prowadzenia rozmowy. Inteligentny zegarek posiada również dostęp do Internetu, a kalendarz pozwala szybko i wygodnie zaplanować lub potwierdzić spotkanie.
Powerbank
To nic innego jak przenośne źródło energii, dzięki któremu możemy naładować np. tablet czy telefon, gdy w pobliżu nie ma dostępu do gniazdka sieciowego. Warto zwrócić uwagę na pojemność takiej ładowarki, ponieważ im jest ona większa, tym dłuższa praca naszego urządzenia.
Bankowa aplikacja mobilna
Oprócz samego dostępu do rachunku aplikacje bankowe umożliwiają także przelewy na numer telefonu, wysyłanie przelewów do wcześniej określonych odbiorców z listy bądź wypłatę gotówki z bankomatu bez posiadania karty.
Aplikacja do zarządzania firmą
Służy do komunikacji z pracownikami, by na bieżąco wymieniać informacje, pliki, prezentacje, czyli tak naprawdę do tego, co wykonuje się na co dzień w przedsiębiorstwie, lecz różnica polega na tym, że można robić to zdalnie, a tym samym oszczędzać czas i być w stałym kontakcie ze współpracownikami.
Nowe technologie zdecydowanie ułatwiają pracę, jednak bywają zawodne, dlatego nie powinniśmy zdawać się tylko na nie. Może się przecież zdarzyć, że wszystkie urządzenia odmówią nam posłuszeństwa. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą sprawdzeni „przyjaciele”, o których nie należy nigdy zapominać, czyli papierowy notatnik i długopis. Wato zawsze mieć je przy sobie.
Zobacz także
Z wakacji składkowych może skorzystać grupa podatników ściśle określona przepisami prawa. Jednym z kluczowych wymogów jest posiadanie zarejestrowanej działalności w CEIDG. Sprawdź, czy w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej nadal można ubiegać się o zwolnienie z ZUS.
Wakacje składkowe to dobrowolne, jednomiesięczne zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Czy właściciele biur rachunkowych i osoby zajmujące się księgowością mogą z niej skorzystać? Przedstawiamy, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać ulgę z ZUS.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o tymczasowym wyłączeniu portalu PUE/eZUS. Powodem jest konieczność przeprowadzenia prac serwisowych. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy planują złożenie wniosku o wakacje składkowe w najbliższych dniach, powinni się pospieszyć.
Od 1 listopada przedsiębiorcy będą mogli korzystać z wakacji składkowych, czyli jednomiesięcznego zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Jakie warunki trzeba spełnić i jak uzyskać zwolnienie? Podpowiadamy.
Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt zmian prawnych w Krajowym Systemie e-Faktur. Zaproponowane modernizacje w dużej części stanowią efekt spotkań konsultacyjnych z podatnikami, które zakończyły się na początku marca.
Już 26 lutego 2024 rozpocznie się nabór wniosków do ogłoszonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Konkursu dla płatników składek na dofinansowanie ich działań związanych z poprawą bezpieczeństwa i higieny pracy. Łączna kwota, jaką ZUS przeznaczy na ten cel, to 120 mln zł. Nabór potrwa do 27 marca 2024.
W 2024 limit transakcji gotówkowych pomiędzy przedsiębiorcami wynosi 15 tys. zł brutto.