Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Rachmistrz i Rewizor nexo – W jaki sposób za pomocą rozwiązania sferycznego wczytać dane środków trwałych i operacji na środkach trwałych z pliku XLSX (Excel) podczas tworzenia podmiotu?

Ostatnia modyfikacja: 11.07.2022

Program: InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo

Kategoria: Rozwiązania sferyczne, Środki trwałe

​Rachmistrz i Rewizor nexo pozwalają na skorzystanie z rozwiązań sferycznych, które umożliwiają między innymi wczytanie danych do tworzonego podmiotu z pliku XLSX (Excel). Narzędzie, które umożliwia wykonanie takiej operacji dostępne jest w SDK.

Dane, które można wczytać przy pomocy opisywanego rozwiązania sferycznego to:

  • Środki trwałe,
  • Operacje na środkach trwałych.

Dodatkowo istnieje możliwość wczytania kartotek klientów, towarów, stanów magazynowych oraz informacji o nierozliczonych rozrachunkach. Informację, jak to zrobić można znaleźć tutaj.

W pierwszej kolejności należy przygotować plik XLSX (Excel), w którym będą znajdować się dane do wczytania. Przykład pliku znajduje się w SKD, w katalogu Przyklady – Excel2XMLSrodkiTrwale  – dane.

UWAGA!!! W tabelach nie powinno być pustych komórek. Brak informacji należy oznaczyć w komórce znakiem "-" (minus).

 

Po utworzeniu pliku należy uruchomić narzędzie Excel2XmlSrodkiTrwale, które dostępne jest w katalogu Przyklady – Excel2XMLSrodkiTrwale – exportExcel2XML – bin – Release.

 

Po uruchomieniu aplikacji należy kliknąć Wybierz.

 

Wskazać przygotowany plik.

 

Zweryfikować rozpoznany Rodzaj danych, następnie kliknąć Generuj XML–e.

 

Zostanie wyświetlony komunikat o utworzeniu plików XML. Pliki zostały utworzone w tym samym katalogu, w którym znajdował się plik XLSX. Wykonać operacje dla wszystkich danych.

 

Utworzone pliki można wykorzystać podczas tworzenia podmiotu po wybraniu opcji Importuj z katalogu (krok 2 kreatora wdrożeniowego).

 

Wybrać katalog, w którym znajdują się utworzone pliki.

 

Program rozpozna dane, które znajdują się w katalogu. Dodatkowo można ustalić, które z nich mają zostać wczytane, następnie należy przejść Dalej.

 

Zostaną wyświetlone dane, które będą zaimportowane. Kliknięcie przycisku Wykonaj rozpocznie import danych.


Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki