Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Subiekt i Gestor nexo – Jak dodać atrybuty klasyfikacji?

Ostatnia modyfikacja: 04.12.2023

Program: Gestor nexo, InsERT nexo, Subiekt nexo

Kategoria: Asortyment, Dokumenty, Konfiguracja, Personalizacja

Atrybuty klasyfikacji określają kryteria​​, według których można będzie klasyfikować różne obiekty w systemie (np. Asortyment). W słowniku można definiować atrybuty według wybranych pól obiektu (np. Grupa, Cecha asortymentu). Bardziej złożone atrybuty można definiować za pomocą sfery (opisane w SDK, informację, jak pobrać SDK można znaleźć tutaj). W celu utworzenia własnego atrybutu klasyfikacji należy:

1. Przejść do modułu KonfiguracjaAtrybuty klasyfikacji, następnie kliknąć Dodaj.

 

2. Wpisać Nazwę oraz Opis, następnie odpowiedni Typ obiektu, np. Dokument. W celu wskazania ścieżki do Pola należy kliknąć „drabinkę", następnie Wybierz pole.

 

3. Wybrać odpowiednie pole i zatwierdzić przyciskiem OK.

 

4. Tak utworzony atrybut można Zapisać lub przejść do Widoku zaawansowanego, który pozwala definiować bardziej zaawansowane atrybuty.

 

Po uruchomieniu typu zaawansowanego istnieje możliwość dodania kolejnych Źródeł danych do atrybutu. Można skorzystać z Prostej opcji, gdzie należy podać konkretny warunek, który ma zostać spełniony lub Generatora opcji, który pozwoli na Wybór pola w analogiczne sposób jak w kroku 3.

 

Po utworzeniu jednego lub kilku atrybutów można korzystać z nich podczas tworzenia klasyfikatora, utworzone atrybuty będą dostępne w polu Składniki, informację jak utworzyć klasyfikator można znaleźć tutaj​. Należy pamiętać, że aby skorzystać z różnych atrybutów klasyfikacji, muszą one należeć do tego samego Typu obiektu.


Uwaga! W przypadku korzystania ze wspólnej bazy danych i włączonej opcji Mulitiprogram, istnieje możliwość stworzenia atrybutów klasyfikacji i klasyfikatorów dla programów:

Gratyfikant nexo + Subiekt nexo/Gestor nexo


 Rachmistrz nexo lub Rewizor nexo Subiekt nexo/Gestor nexo

 

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki