e-Pomoc techniczna
InsERT GT – Jak przenieść dane na inny komputer?
Program: Biuro GT, Gestor GT, Gratyfikant GT, InsERT GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Subiekt GT, mikroGratyfikant GT
Kategoria: Pomoc techniczna, Przeniesienie danych
Aby przenieść dane na inny komputer, należy najpierw zabezpieczyć je z komputera pierwotnego, zgodnie z tematem e-Pomocy „Jak wykonać archiwizację podmiotu". Dodatkowo stanowisko, na którym dane zostaną odtworzone, musi posiadać programy InsERT GT zainstalowane w wersji serwerowej, a nie klienckiej (instalacja standardowa lub zaawansowana z serwerem SQL). W celu wykonania dearchiwizacji i przywrócenia danych należy:
1. Utworzyć na dysku C: dwa nowe foldery (jest to podyktowane zabezpieczeniami i uprawnieniami systemu Windows). Dla przykładu, w tym przypadku użyto katalogów o nazwach Archiwum GT i roboczy. Zabezpieczone dane przenieść do katalogu Archiwum GT, a katalog roboczy pozostawić pusty.
2. Uruchomić program Archiwizator wpisując nazwę programu w wyszukiwarce menu Start systemu Windows.
3. W programie Archiwizator wybrać opcję Dearchiwizuj.
4. Wskazać jako Plik archiwum przekopiowany plik z rozszerzeniem iar znajdujący się we wcześniej utworzonym katalogu Archiwum GT. Jako folder roboczy wybrać katalog o nazwie roboczy z tej samej lokalizacji, jako sposób dearchiwizacji wybrać opcję Dearchiwizuj do podmiotu o nazwie. Następnie podać nazwę podmiotu, który zostanie utworzony na podstawie danych zawartych w pliku archiwum. Po kliknięciu OK program rozpocznie proces odtwarzania danych.
5. Proces może być czasochłonny. Jego zakończenie sygnalizuje komunikat Dearchiwizacja zakończona poprawnie.
Uwaga! W przypadku, gdy dane mają zostać przeniesiony na komputer z inną wersją SQL, należy pamiętać, że nie ma możliwości wykonania dearchiwizacji w przypadku przenoszenia z nowszej wersji SQL (np. 2016) na starszą (np. 2008R2). W takim wypadku należy zaktualizować silnik bazy danych SQL do minimum takiej samej wersji, w jakiej archiwum było tworzone. Artykuł opisujący, jak sprawdzić wersję SQL, dostępny jest tutaj. Może się zdarzyć również sytuacja, w której dearchiwizacja nie powiedzie się z powodu zbyt dużej różnicy wersji SQL (przykładowo archiwum było stworzone na silniku MS SQL Server 2000, a dearchiwizacja odbywa się na silniku MS SQL Server 2014). W takiej sytuacji należy zaktualizować SQL lub założyć nową tzw. instancję serwera, na której zostanie przeprowadzona dearchiwizacja pośrednia. Więcej na ten temat można przeczytać w innym artykule e-Pomocy technicznej.
Pomoc zdalna
Nasz konsultant połączy się z Twoim komputerem, by udzielić niezbędnej pomocy.
teleKonsultant
Kupując abonament na teleKonsultanta, zyskujesz telefoniczną pomoc eksperta oraz szereg innych usług.
Forum użytkowników
Wymień się uwagami i doświadczeniami z innymi użytkownikami systemów InsERT.