Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Gratyfikant nexo – Dostosowanie treści dokumentów kadrowych pod własną specyfikę pracy

Ostatnia modyfikacja: 16.05.2024

Program: Gratyfikant nexo, InsERT nexo

Kategoria: Personalizacja, Wydruki

​W słowniku przechowywane są szablony treści​ dokumentów, które mogą posłużyć do wypełnienia różnego rodzaju dokumentów kadrowych. Oprócz szablonów dostarczonych przez producenta, których użytkownik nie może poprawić ani usunąć, istnieje możliwość dodania własnych wzorców. W tym celu należy:

1. Przejść do modułu KonfiguracjaTreści dokumentów, następnie zaznaczyć wybrany dokumen​t i kliknąć Powiel.

 

2. Okno Treści dokumentu składa się z kilku sekcji. W górnym panelu widnieją pola tj. Nazwa, Typ (miejsce, z którego będzie można użyć własnego wydruku), Ustaw jako domyślny dla tego typu (za każdym razem bę​dzie podpo​wiadał się automatycznie przy próbie wydruku), Aktywny (jeżeli znacznik zostanie odznaczony, wtedy dokument nie będzie widoczny na liście przy wydruku), Domyślny szablon wiadomości pocztowej (który pozwala zdefiniować postać wiadomości e-mail przy wysyłce) oraz ​Domyślna kategoria biblioteki załączników.

 

3. Panel nawigacyjny w zakładce Narzędzia główne podobny jest do tego znanego z programu Word – pozwala on na formatowanie treści wprowadzonej poniżej.

 

4. Dolna sekcja służy do wprowadzenia tekstu, autotekstów oraz parametrów, które wpływają na wygląd oraz treść dokumentu końcowego.

 

5. Zakładka Wstawianie zawiera funkcje pozwalające rozbudowanie dokumentu o automatycznie generowane treści. Dla przykładu użycie w szablonie treści autotekstów <<imie pracownika>> <<nazwisko pracownika>> będzie skutkowało pojawieniem się w wygenerowanym dokumencie imienia i nazwiska pracownika, dla którego drukowany jest dokument. Pełna szczegółowa lista z przykładami znajduję się w pomocy kontekstowej po kliknięciu dwukrotnie F1


Temat należy do Zbioru zagadnień e-Pomocy istotnych przy konfigurowaniu i rozpoczęciu pracy z Gratyfikantem nexo.

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki