Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Subiekt nexo – Jak dodać numer dokumentu w postaci kodu kreskowego przez zaawansowaną edycję wzorca wydruku?

Ostatnia modyfikacja: 22.08.2024

Program: InsERT nexo, Subiekt nexo

Kategoria: Wydruki Stimulsoft, Wzorce wydruku

Uwaga! Poniższy artykuł przedstawia zaawansowaną edycję wzorca wydruku. Konfiguracja wydruku przez program Stimulsoft przez​naczona jest dla zaawansowanych użytkowników znających strukturę bazy danych programów linii nexo, posiadających wiedzę programistyczną z języka ​C#, a także znających działanie aplikacji Stimulsoft. W razie problemów prosimy o kontakt z naszymi lokalnymi serwisantami w celu konfiguracji.

W programie Subiekt nexo Pro istnieje możliwość dodania na wydru​ku dokumentu, np. Faktury VAT Sprzedaży, numeru dokumentu w postaci kodu kresko​wego. W tym celu należy:

1. Przejść do modułu Konfiguracja Wzorce wydruku, odnaleźć i zaznaczyć wzorzec FS standard, a następnie kliknąć górne menu Dodaj Powiel.


2. Nadać Nazwę i Zapisać wzorzec.


3. Zaznaczyć powielony wzorzec wydru​ku i z górnego menu wybrać Popraw wzorzec.


4. W oknie programu Stimulsoft należy przejść na zakładkę Raport pierwsza strona, następnie kliknąć lewe menu Components EAN\UPC EAN-126b.


5. W kolejnym kroku ustalić wielkość okna z kodem i określić miejsce, w którym ma bym widoczny kod kreskowy, np. w prawym górnym rog​​u dokumentu. W ​​sekcji Bar Code Type wybrać odpowiednią czcionkę (w opisywanym przykładzie została użyta czcionka Code128b​), a następnie kliknąć ikonkę ołówka. 


Usunąć domyśl​nie wpisany tekst i wkleić:

​{Dokument.encjaDokumentu.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura}

Zatwierdzić przyciskiem OK.​​​

9. Zapisać zmiany i zamknąć​ program Stimulsoft.


Po tak wykonanych operacjach oraz wybraniu edytowanego wzorca wydruku w prawym górnym rogu pojawi się numer dokumentu w postaci​​ kodu kreskowego.


Artykuł należy do zbioru tematów e-Pomocy technicznej dotyczących modyfikacji postaci wydruku w programach linii nexo​.

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki