Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

InsERT nexo – Jak tworzyć filtry własne w widokach programu?

Ostatnia modyfikacja: 28.10.2024

Program: InsERT nexo

Kategoria: PRO+

W przypadku trudności z wykorzystaniem funkcjonalności zalecamy kontakt z dyplomowanym serwisantem, bądź skorzystanie z pomocy zdalnej.

Własne filtry pozwalają na stworzenie własnego sposobu filtrowania danych. Takie filtry mogą być także wykorzystywane do profilowania danych.

W połączeniu z Dokumentami+ można ograniczać dane we własnych typach dokumentów. Ponadto można oprogramować własny dodatek, za pomocą którego będzie można określić, kto i co powinien mieć uk​ryte.

Aby utworzyć filtr własny, należy przejść do wybranego widoku w programie, w Filtrach rozwinąć Więcej i wybrać Dodaj własne filtry.

 

W oknie tworzenia filtru własnego należy określić Typ. W niektórych modułach typ jest z góry określony, np. w cennikach typ automatycznie zostanie określony na Cennik.

Dostępne pola dzielą się na kilka rodzajów:

Po przejściu przez kolejny poziomy drzewa, wyświetli się ścieżka, która w łatwy sposób pozwoli użytkownikowi na powrót do odpowiedniego poziomu menu.

 

Dodanie odpowiedniego filtra odbywa się poprzez kliknięcie przycisku >>  lub na zasadzie drag&drop (przeciągnięcia i upuszczenia elementu).

 

W sekcji po prawej stronie, po kliknięciu menu koła zębatego użytkownik ma możliwość nadania własnej Nazwy, rozwinąć Wyrażenie, określić domyślną Widoczność w module i przypisać Wartość domyślną.​

Opcja parametryzacji wyrażenia filtra własnego została szczegółowo opisana w temacie e-Pomocy technicznej InsERT nexo – Jak sparametryzować wyrażenie w filtrach własnych?​

 

Dodatkowo Filtry własne umożliwiają załączenie Atrybutu klasyfikacji. Więcej o tym można przeczytać w temacie e-Pomocy technicznej: ​InsERT nexo – Jak dodać atrybut klasyfikacji do filtru własnego?​​​​

Zapisany Filtr własny zostanie dodany do listy filtrów i pozwoli na filtrowanie wybranej listy.


Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki