Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Lekarz PLUS – Jak wystawić e-receptę?

Ostatnia modyfikacja: 11.09.2024

Program: Lekarz PLUS

Kategoria: Obsługa

​Aplikacja Lekarz PLUS umożliwia wystawianie e-recept podczas przeprowadzanych wizyt. W tym celu należy:

1. Rozpocząć lub otworzyć rozpoczętą wcześniej wizytę z pacjentem, któremu zostanie wystawiona e-recepta. Artykuł e-Pomocy opisujący, jak rozpocząć wizytę dostępny jest tutaj.


2. Na formularzu wizyty przejść do sekcji Recepty i kliknąć przycisk Wystaw receptę.

 

3. W górnej części okna Dodawanie recepty widać status konfiguracji eWUŚ, status ubezpieczenia oraz status dostępu do refundacji pacjenta.


4. Wyszukać potrzebne leki. W tym celu należy wprowadzić nazwę leku i wybrać odpowiednią pozycję z listy rozwijanej.


5. Po wybraniu lekarstwa należy uzupełnić dane o ilości rodzaju opakowania, wprowadzić początkową Datę realizacji oraz uzupełnić Dawkowanie. Pozycję można rozszerzyć o Uwagi dla farmaceuty. W prawym dolnym rogu jest możliwość dodania oznaczenia Nie wydawać zamienników. Po wprowadzeniu wszystkich pozycji leków na receptę zapisać ją przyciskiem Zaakceptuj receptę.

​​Uwaga! Ze względu na nowe przepisy prawne, od 1 sierpnia 2024 r. system P1 przechodzi na nowy schemat recept na 365 dni, wprowadzając wymóg podawania w recepcie informacji o okresie stosowania i ilości leku do podania. Wprowadzane zmiany dotyczą recept rocznych ważnych 365 dni, szczególnie z okresem stosowania pomiędzy 121 a 360 dniem. 

Ze względu na powyższą zmianę i konieczność dostosowania działania aplikacji do nowego mechanizmu, wyłączyliśmy czasowo możliwość wystawiania w aplikacji recept na 365 dni. ​

W przypadku konieczności wystawienia recepty rocznej należy skorzystać z opcji wystawienia ​kolejnych, następujących po sobie recept na krótszy okres stosowania, do 120 dni, oraz Datą realizacji od ustaloną z odpowiednim przesunięciem w czasie.  




6. W formularzu wizyty wystawić e-receptę przyciskiem Podpisz i wyślij.



Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki