Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Subiekt GT – Jaka jest różnica pomiędzy wygenerowaniem e-Faktury a jej wysyłką?

Ostatnia modyfikacja: 28.09.2023

Program: InsERT GT, Subiekt GT

Kategoria: KSeF, Laboratorium

Uwaga! Moduł e-Faktur zakupu jest dostępny w ramach Laboratorium ​InsERT GT i obsługi Krajowego Systemu e-Faktur. Opis aktywacji funkcjonalności związanych z obsługą KSeF znajduje się tutaj.​

Od wersji 1.74 program Subiekt GT pozwoli na włączenie w Laboratorium funkcjonalności związanych z KSeF, dzięki czemu stanie się możliwe przetestowanie pracy z Krajowym Systemem e-Faktur w okresie przejściowym​.​

Krajowy System e-Faktur (KSeF) umożliwia wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. W początkowym okresie, do 01.01.2024 r., Krajowy System e-Faktur będzie funkcjonował jako rozwiązanie dobrowolne. Do tego czasu faktury ustrukturyzowane będą w obrocie gospodarczym jedną z dopuszczanych form dokumentowania transakcji, obok faktur papierowych i obecnie występujących faktur elektronicznych. Gdy system ten stanie się obowiązkowy, każda faktura i jej korekta będą musiały zostać przesłane i przyjęte przez KSeF – dopiero wtedy będą miały moc prawną. 

Program Subiekt GT umożliwia generowanie i wysyłkę e-Faktur.

Opcja Generuj e-Fakturę generuje i zapisuje e-Fakturę w bazie danych w postaci XML-a zgodnego z oficjalną strukturą logiczną, gotowego do wysłania. Należy pamiętać, że proces generowania e-Faktur nie jest jednoznaczny z ich wysyłką do KSeF.


​Opcja Wyślij e-Fakturę generuje (jeśli wcześniej e-Faktura nie została zapisana w bazie danych) i wysyła w postaci pliku XML dokument do Krajowego Systemu e-Fakturowania. W zależności od ustawień parametrów e-Faktur program może po wykonaniu operacji wysyłki oczekiwać na nadanie numeru KSeF lub zakończyć operację, a numer pobierać w tle lub za pomocą kolejnej specjalnej funkcji. 


Artykuł należy do zbioru tematów e-Pomocy tech​nicznej dotyczących obsługi KSeF w programie Subiekt GT​.​​​

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki