Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

InsERT GT – Wprowadzanie dokumentu otrzymanego od klienta przez Portal Dokumentów z wykorzystaniem funkcji InsAI (OCR)

Program: InsERT GT, Portal Biura, Portal Dokumentów, Rachmistrz GT, Rewizor GT

Kategoria: Dekretacja dokumentów, Dokumenty, Dokumenty pobrane, Komunikacja

Usługa InsAI jest rozszerzeniem usługi Portal Dokumentów. Dzięki technologii OCR oraz algorytmom sztucznej inteligencji InsAI automatycznie rozpoznaje dane z przesłanego dokumentu, takie jak: numer dokumentu, daty czy kontrahenci. Dane te są automatycznie przenoszone na zapis księgowy.

Wprowadzenie dokumentu może odbyć się zarówno przed opisaniem go (użytkownik wybiera w menu rodzaj zapisu) jak i po opisaniu (rodzaj zapisu zostaje pobrany z wprowadzonego opisu). Aby wprowadzić dokument, należy:

1. Przejść do modułu Dokumenty pobrane, dokumenty, które zostały rozpoznane przez OCR, są oznaczone w kolumnie Pobrano OCR.

 

1.1. Zaznaczyć odpowiedni dokument i rozpocząć księgowanie dokumentu. Dostępne jest Księgowanie ręczne, jak i przy pomocy Schematu importu, co dokładnie opisane w osobnym artykule e-Pomocy technicznej:

 

2. Pierwszą informacją weryfikowaną z otrzymanego dokumentu jest NIP kontrahenta. Jeżeli program nie odnajdzie w kartotekach klienta o danym NIP, wyświetli komunikat umożliwiający utworzenie nowej kartoteki na podstawie danych z dokumentu. Zatwierdzenie komunikatu otwiera okno zakładania nowej kartoteki (do kartoteki przenoszony jest tylko NIP, na którego podstawie można np. pobrać dane z GUS). Jeżeli kartoteka o danym NIP istnieje, program przypisze ją jako kontrahenta.


3. Podczas wprowadzania zapisu, na podglądzie dokumentu zielonym kolorem zostaną zaznaczone dane, które zostały odczytane i przeniesione z dokumentu źródłowego. Zaznaczenie sekcji po stronie zapisu skutkuje dodatkowym podświetleniem sekcji, z której odczytano informacje.


Zagadnienie należy do zbioru: Podstawowe zagadnienia dotyczące obsługi Portalu Biura w InsERT GT.

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki