Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

InsERT GT – Problem z wykonaniem dearchiwizacji

Ostatnia modyfikacja: 23.11.2022

Program: Gestor GT, Gratyfikant GT, InsERT GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Subiekt GT

Kategoria: Archiwizacja

W przypadku problemów z wykonaniem dearchiwizacji należy:

1. Otworzyć Mój komputer i bezpośrednio na dysku (C:\) stworzyć nowy folder, np. Archiwizacja GT. Do tego folderu należy przenieść wcześniej utworzone pliki archiwum *.iar, *.i01. Następnie ważne jest, aby uruchomić program Archiwizator, klikając na niego prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Uruchom jako administrator.


2. W Archiwizatorze należy wybrać opcję Dearchiwizuj. W kolejnym okienku wybrać folder, w którym umieściliśmy pliki archiwum oraz folder roboczy. Kliknąć ikonkę folderu i wskazać ten, który wcześniej przygotowaliśmy. Czynność powtórzyć przy wybieraniu folderu roboczego tak, aby był taki sam jak folder z plikiem archiwum. Na koniec można zdecydować czy podmiot, który stworzy się w procesie dearchiwizacji ma się nazywać tak samo, jak plik archiwum – jeśli nie, nazwę możemy nadać mu sami. Aby zatwierdzić, w okienku archiwizacji należy wybrać przycisk OK.


3. Jeśli dalej program nie będzie mógł wykonać dearchiwizacji, na liście zainstalowanych programów w systemie należy sprawdzić, czy jest zainstalowany komponent Microsoft SQL Server 2005 Backward compatibility. Jeśli brakuje takiego programu, należy pobrać go w odpowiedniej wersji (x32 lub x64): ze strony Microsoftu i zainstalować lub z najbardziej aktualnej płyty instalacyjnej InsERT GT dodatek sql2005_bc. (instalator znajduje się na płycie w podkatalogu WSPÓLNE – X:\wspolne\sql2005_bc\sqlServer2005_BC.msi).


4. Proces przywracania danych nie powiedzie się, jeśli archiwizacja została wykonana na nowszej wersji SQL, a dearchiwizację przeprowadzamy na komputerze ze starszą wersją silnika bazy danych lub jest zbyt duża różnica między wersjami SQL na komputerze, gdzie zostało stworzone archiwum i na komputerze, na którym próbujemy wykonać dearchiwizację. Aby proces dearchiwizacji się powiódł, na wersjach SQL 2012 czy 2014 archiwum musi być stworzone minimum na wersji 2008R2

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki