Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Rachmistrz nexo – Jak rozpocząć pracę w książce przychodów i rozchodów w trakcie roku obrachunkowego?

Ostatnia modyfikacja: 04.06.2024

Program: Rachmistrz nexo, Subiekt nexo

Kategoria: KPiR, Schematy

​Pracę z programem Rachmistrz nexo powinno rozpocząć się od stworzenia podmiotu i utworzenia Bilansu otwarcia remanent. Po jego wprowadzeniu nie można dodawać wcześniejszych zapisów (firma przenosi się na program w trakcie roku, więc dodaje BO Remanent i pracuje od wskazanego okresu).

Istotny jest fakt, że BO – remanent nie jest numerowany, ale jego wartość jest traktowana jak remanent początkowy – nie wchodzi do podsumowania, ale bierze udział w wyznaczeniu różnicy remanentowej, jak również jest ujmowany (z uwzględnieniem struktury właścicielskiej) w deklaracjach PIT.

Dodanie Bilansu otwarcia – remanent odbywa się z poziomu modułu KPiR, gdzie po rozwinięciu górnego menu Dodaj należy wybrać Bilans otwarcia – remanent. Więcej o remanencie można przeczytać w innym temacie e-Pomocy technicznej TUTAJ.

 

Kolejnym krokiem, który warto wykonać na początku pracy z programem, jest pobranie przykładowych schematów dekretacji i – jeśli jest taka potrzeba – utworzenie własnych.

Schematy dekretacji służą do przeprowadzania procesu automatycznej dekretacji dokumentów. Interpretują one dane opisowe zawarte w obrazach księgowych i zgodnie z wprowadzonymi ustawieniami dokonują automatycznych zapisów księgowych w odpowiednich kwotach.

Przykładowe schematy dekretacji w programie Rachmistrz nexo można znaleźć w module Dekretacja dokumentów, gdzie na zakładce Schematy dekretacji wystarczy rozwinąć górne menu Operacje lub kliknąć prawym przyciskiem myszy na przedstawionej tabeli i wybrać Dodaj wzorcowe.

 

Tematy e-Pomocy opisujące poszczególne schematy dekretacji można znaleźć w ​tym miejscu.

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki