Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Zagadnienia związane z aktualizacją programów InsERT GT

Ostatnia modyfikacja: 25.10.2022

Program: Biuro GT, Gestor GT, Gratyfikant GT, InsERT GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Subiekt GT

Kategoria: Aktualizacja

​Zgodnie z warunkami licencji każdy użytkownik posiadający Abonament na aktualizacje ma prawo do nowych publikowanych wersji programu. Dodatkowo licencja do wersji, np. 1.50 uprawnia do pobierania pakietów aktualizacji tej wersji, czyli np. programu w wersji 1.50 SP1. Poprawki SP i HF nie wymagają nowego kodu aktywacyjnego, w większości przypadków trzeba po ich instalacji wykonać konwersję bazy danych.

Jak pobrać aktualizację programu?

Aktualizację można pobrać zarówno z włączonego programu, jak i bezpośrednio ze strony z aktualnymi wersjami oprogramowania (temat e-pomocy dostępny tutaj)
Pobieranie z programu odbywa się przez wejście do górnej zakładki Pomoc Pobierz i zainstaluj nową wersję programu, a następnie w nowym oknie kliknięcie Pobierz.





Jak zainstalować nowszą wersję programu?

Przypominamy, że w przypadku pracy wielostanowiskowej aktualizację przeprowadza się, zaczynając od stanowiska serwerowego, gdzie należy wykonać konwersję bazy danych, a dopiero później na stanowiskach klienckich. Warto pamiętać również, że program musi działać w tej samej wersji na wszystkich stanowiskach.

Zależnie od sposobu pozyskania nowszej wersji:
a) umieścić dysk instalacyjny w stacji dysków komputera – to powinno zainicjować automatyczne uruchomienie instalatora,
b) uruchomić pobrany plik z wybranej lokalizacji – w przypadku nowszych systemów operacyjnych zalecamy uruchamianie instalatora poprzez kliknięcie go prawym przyciskiem myszy i wybór opcji „Uruchom jako administrator" (poniższy screen wykonano na systemie Windows 10, zależnie od systemu wygląd może się nieco różnić),

 

c) jeżeli wybrano opcję pobierania przez program, to w momencie zmiany statusu wersji na „Pobrana" należy zaznaczyć wersję i kliknąć opcję Zainstaluj.



Przy konwersji podmiotu do nowszej wersji program będzie wymagał hasła szefa. Program nie narzuca użytkownikowi nadawania takiego hasła (co za tym idzie, jest możliwość, że hasło będzie puste). Jeśli jednak użytkownik je określił, to bez niego konwersja się nie powiedzie.

Przydatne tematy:
1. Co zrobić, gdy straciliśmy dostęp do hasła szefa/użytkownika?
2. Jak zaktualizować program jeżeli różnica między aktualną a posiadaną wersją programu jest duża?
3. Jak zbiorczo wykonać konwersję baz danych do nowej wersji?
4. Instalacja standardowa krok po kroku
5. Jak aktywować nową wersję programu po aktualizacji InsERT GT?​

Usuwanie pobranych pakietów

(dotyczy instalacji z poziomu programu)
Po zakończonej instalacji program nie usuwa automatycznie pobranych pakietów. Aby usunąć pakiety, należy wejść do menu PomocPobierz i zainstaluj nową wersję programu, następnie zaznaczyć w tabeli odpowiednią pozycję ze statusem „Zainstalowana" i wybrać opcję Usuń.

Czym jest kopia zapasowa podmiotu i jak ją usunąć

Kopia podmiotu tworzy się automatycznie podczas konwersji bazy danych do nowszej wersji. Do dotychczasowej nazwy podmiotu dodawana jest informacja o numerze wersji bazy danych przed zmianą. Kopia umożliwia odtworzenie danych użytkownika w przypadku nieprawidłowej bądź nieudanej (np. niedokończonej) konwersji wersji bazy danych. Bazę danych (podmiot) z dopiskiem „kopia z wersji...” można uruchomić w takiej wersji programu, jaka widnieje w nazwie kopii.

Temat usuwania kopii podmiotu został opisany tutaj.

Jak zautomatyzować proces pobierania i instalacji nowszych wersji

Program umożliwia pominięcie udziału użytkownika przy niektórych krokach aktualizacji. W menu PomocPobierz i zainstaluj nową wersję programu Ustawienia aktualizacji programu można ustawić automatyczne pobieranie nowej wersji oraz przypomnienie o instalacji przy zamykaniu programu.



Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki