Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Subiekt GT – Jak przenieść stany magazynowe do nowego podmiotu?

Ostatnia modyfikacja: 23.11.2022

Program: InsERT GT, Subiekt GT

Kategoria: Eksport danych, Komunikacja

​Przeniesienie stanu magazynowego pomiędzy różnymi podmiotami Subiekta GT jest możliwe przy użyciu kilku operacji dostępnych w programie. Na podmiocie, z którego zostaną przesłane stany, należy:

1. Wykonać szybką inwentaryzację. Jest ona dostępna w menu Narzędzia Szybka inwentaryzacja.

 

2. Na liście szybkiej inwentaryzacji kliknąć prawym klawiszem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję Zerowanie kolumny „W magazynieWyzeruj wszystkie pozycje. W efekcie wszystkie ilości towarów wpiszą się w kolumnę Rozchód.

 

3. W lewym dolnym rogu okna zaznaczyć opcję Wykonaj inwentaryzację przy zamknięciu, a następnie wybrać opcję Zamknij.

 

4. Dzięki wykonanym operacjom w module Magazyn Wydania magazynowe powstał dokument rozchodu wewnętrznego na zawartość całego magazynu. Należy zaznaczyć ten dokument, a następnie z górnego menu wybrać OperacjeWyślij do.

 

5. W polu Plik wskazać miejsce, gdzie ma się utworzyć plik wymiany. Można je wskazać po kliknięciu ikony kartki (otworzy się okno dialogowe Windowsa, w którym należy wskazać miejsce docelowe i podać nazwę pliku).

 

6. (opcjonalne) Po zapisaniu pliku można usunąć dokument RW, by przywrócić stany magazynowe do tych sprzed inwentaryzacji.

W podmiocie, na który zostaną wprowadzone stany, należy:

1. Wejść do modułu MagazynPrzyjęcia magazynowe. Z górnego menu wybrać Operacje Dodaj na podstawie.

 

2. W polu Plik wskazać plik zawierający wyeksportowany dokument RW. Po wskazaniu pliku wybrać opcję Wczytaj, co spowoduje uzupełnienie dolnej tabeli o dokumenty w nim zawarte.

 

3. Należy upewnić się, że w polu Dodaj jako wybrany jest dokument Przychód wewnętrzny, a następnie wybrać opcję Wykonaj.

 

Po tej operacji dokument RW zostanie przetworzony na PW, w efekcie czego stany towarowe z dokumentu zostaną dodane do tych już istniejących.

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki