Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Rewizor GT – Konfiguracja przykładowego schematu importu korekty faktury sprzedaży do nieistniejącego

Ostatnia modyfikacja: 25.10.2024

Program: Gratyfikant GT, InsERT GT, Rewizor GT

Kategoria: Dekretacja dokumentów, Schematy

​W celu skonfigurowania prostego schematu importu korekty faktury sprzedaży do nieistniejącego w programie Rewizor GT należy:

1. W programie przejść do modułu Ewidencje pomocnicze – Schematy importu i dekretacji, a następnie rozwinąć opcję Dodaj i wybrać Schemat dla dokumentów z podmiotu i plików komunikacji.


2. W oknie określić nazwę schematu i jego kryteria wyboru dokumentów. Aby schemat działał dla wszystkich korekt faktur sprzedaży do nieistniejącego jednakowo, można określić jego kryteria jako dowolne.


Aby program dekretował automatycznie korektę faktury sprzedaży, należy zaznaczyć znacznik Import do księgi handlowej i wypełnić parametry dekretu – do jakiego Rejestru księgowego ma być dodany, jego kategorię, rodzaj dowodu, daty i wybrać, w jaki sposób dekret ma być bilansowany.

W dolnej części okna znajduje się tabela, w której konfigurujemy pozycje dekretu. Po kliknięciu przycisku Dodaj możemy wybrać KontoKartotekę, która będzie pobierana, określić po jakiej stronie (Wn/Ma) będzie się pojawiała kwota i wskazać wartość, która będzie pobierana przy danej pozycji dekretuW razie pomyłki można zaznaczyć pozycję i ją PoprawićUsunąć lub nadać jej Grupę. Dodane konta można przesuwać w górę lub w dół.  Służą do tego strzałki znajdujące się po lewej stronie tabeli.


3. Aby dokument został dodany również do ewidencji VAT, należy przejść na zakładkę VAT i zaznaczyć znacznik Import do ewidencji VAT i również określić parametry, takie jak Ewidencja danego zapisu, jego kategoria czy daty, które będą wyświetlały się na zapisie w ewidencji VAT.



W przypadku problemów ze zrozumieniem danej funkcji należy skorzystać z zakładki Pomoc, w której znajduje się dokładny opis każdego z pól. Aby otworzyć Pomoc, należy w oknie dodawania schematu importu nacisnąć klawisz F1.




Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki