Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

InsERT nexo – Przykładowa konfiguracja parsera CSV dla płatności cesyjnych

Ostatnia modyfikacja: 22.10.2024

Program: InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo, Sello NX, Subiekt nexo

Kategoria: Konfiguracja, Rozrachunki

​​Uwaga!​ Konfiguracja parsera CSV przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników. W razie trudności z osiągnięciem oczekiwanego efektu zalecamy kontakt z dyplomowanym serwisantem​.​

W wersji 52.0.0 systemu InsERT nexo udostępniono moduł Rozliczenia cesji, pozwalający na rozliczanie rozrachunków cesyjnych, a więc wystawionych n​​a pośredników, takich jak np. Allegro, Przelewy 24 czy PayU. Utworzone cesje mogą zostać rozliczone z wykorzystaniem plików CSV uzyskanych od cesjonariusza. Prawidłowe odczytanie danych zawartych w otrzymanym pliku wymaga wskazania odpowiedniego Parsera.

Na potrzeby przykładu w celu konfiguracji parsera wykorzystany zostanie plik widoczny poniżej. Plik CSV zawierający dane o płatnościach cesyjnych należy otrzymać od danego pośrednika. Pliki otrzymane od poszczególnych cesjonariuszy mogą różnić się strukturą i wymagać indywidualnych konfiguracji.


W celu skonfigurowania przykładowego parsera CSV dla płatności cesyjnych należy:

1. Przejść do modułu Konfiguracja – Konfiguracja parsera CSV i wybrać Dodaj.


2. Nadać Nazwę parsera, wskazać Plik otrzymany od cesjonariusza i jako Przeznaczenie wybrać Płatności cesyjne.


3. Wybrać Stronę kodową pliku, który został wskazany w poprzednim kroku. W poniższym przykładzie wskazany został Windows (1250).


4. Jako że pierwszy wiersz w pliku nie zawiera danych dotyczących cesji, lecz tytuły poszczególnych kolumn, zostanie on pominięty. Ostatni wiersz pliku zawiera istotne dane, wobec czego żadna z linii z końca pliku nie zostanie pominięta.


5. Opisy poszczególnych kolumn zostały wykazane w pierwszej linii pliku, więc zostanie ona wskazana w polu Numer linii z nazwami kolumn.


6. Kolumny w poszczególnych liniach zostały rozdzielone Średnikami, więc pełni on rolę Separatora kolumn.


7. W przytoczonym przykładzie Separatory tekstu nie występują, a Format daty pokrywa się z datami w pliku, wobec czego nie ma potrzeby wprowadzać zmian.


8. Ostatnim krokiem jest przypisanie odpowiednich Kolumn z CSV do Pól danych. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności Zapisać​ parser.


Powiązane artykuły e-Pomocy technicznej:

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki