Czy firma potrzebuje chmury?
Dziś przedsiębiorstwo może realizować prawie wszystkie procesy z wykorzystaniem chmury. Szczególnie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw można zaobserwować znaczny wzrost rozwoju usług do przetwarzania danych w chmurze. Jakie są najważniejsze zalety korzystania z tej usługi?
Wygoda i mobilność
Wirtualna przestrzeń dyskowa zapewnia spokój i wygodę. Dostęp do danych mamy z każdego miejsca o dowolnej porze, nie trzeba więc zostawać w firmie po godzinach.
Oszczędność
W przypadku wykonywania archiwizacji danych online oszczędzamy czas, ponieważ proces ten przeważnie wykonywany jest w tle (po ustaleniu harmonogramu) bez obciążenia systemu i kontroli użytkownika. Dodatkowym atutem jest oszczędność pieniędzy – nie trzeba ponosić kosztów związanych z zakupem nośników do przechowywania kopii zapasowych ani z odzyskiwaniem danych w razie awarii sprzętu bądź systemu.
Bezpieczeństwo
W przypadku chmury praktycznie nie mamy do czynienia z takimi zagrożeniami jak przypadkowe skasowanie plików, awaria, uszkodzenie czy kradzieży sprzętu. Dane wysłane do chmury są zaszyfrowane i nikt poza użytkownikiem nie ma do nich dostępu.
Sprawniejsza praca
Coraz więcej firm korzysta z rozwiązań chmurowych w celu ułatwienia współpracy z oddziałami. Proces wymiany informacji jest sprawniejszy, dzięki czemu łatwiej można kontrolować stan firmy.
Zobacz także
Z wakacji składkowych może skorzystać grupa podatników ściśle określona przepisami prawa. Jednym z kluczowych wymogów jest posiadanie zarejestrowanej działalności w CEIDG. Sprawdź, czy w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej nadal można ubiegać się o zwolnienie z ZUS.
Wakacje składkowe to dobrowolne, jednomiesięczne zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Czy właściciele biur rachunkowych i osoby zajmujące się księgowością mogą z niej skorzystać? Przedstawiamy, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać ulgę z ZUS.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o tymczasowym wyłączeniu portalu PUE/eZUS. Powodem jest konieczność przeprowadzenia prac serwisowych. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy planują złożenie wniosku o wakacje składkowe w najbliższych dniach, powinni się pospieszyć.
Od 1 listopada przedsiębiorcy będą mogli korzystać z wakacji składkowych, czyli jednomiesięcznego zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Jakie warunki trzeba spełnić i jak uzyskać zwolnienie? Podpowiadamy.
Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt zmian prawnych w Krajowym Systemie e-Faktur. Zaproponowane modernizacje w dużej części stanowią efekt spotkań konsultacyjnych z podatnikami, które zakończyły się na początku marca.
Już 26 lutego 2024 rozpocznie się nabór wniosków do ogłoszonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Konkursu dla płatników składek na dofinansowanie ich działań związanych z poprawą bezpieczeństwa i higieny pracy. Łączna kwota, jaką ZUS przeznaczy na ten cel, to 120 mln zł. Nabór potrwa do 27 marca 2024.
W 2024 limit transakcji gotówkowych pomiędzy przedsiębiorcami wynosi 15 tys. zł brutto.